Koncert towarzyszący wystawie W POSZUKIWANIU HARMONII

Data wydarzenia: 18.07.2017 - 16:00 do 19.07.2017 - 15:45

We wtorek 18 lipca 2017 o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na niezwykłą podróż w poszukiwaniu naszej wewnętrznej harmonii przez spotkanie z dźwiękami instrumentów archaicznych (bębny afrykańskie, flety, drumle, balafon) i etnicznych (misy tybetańskie, gongi), którym towarzyszy śpiew intuicyjny. Koncert poprowadzi Joanna Filas, muzykoterapeutka holistyczna.

Instrumenty dawne z tzw. naturalnym strojem pozwalają na głębokie doświadczenie wyciszenia i harmonii. Dźwięk jest falą podłużną przemieszczającą się w środowisku materialnym, która powoduje naprzemienne sprężanie i rozprężanie powietrza, co daje odczucie barwy dźwięku. Fala dźwiękowa wpływa także na pracę naszego mózgu, ułatwiając synchronizację półkul mózgowych. Muzyka nie jest przecież odbierana tylko zmysłem słuchu, ale wielosensorycznie. Dźwięk odbieramy całym ciałem, odczuwając dotykowe wibracje ciśnieniowe powietrza. Odbieramy je przez ciało, skórę, włosy, mięśnie, kości. Dzięki muzyce szerokowibracyjnej będziemy mogli lepiej odczytywać nasze emocje i uczucia, wyrażać siebie i dążyć do pełnej harmonii.

Wydarzenie towarzyszy wystawie twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut W POSZUKIWANIU HARMONII.

Więcej informacji:
www.muzykoterapiaintegralna.pl
www.artbrut.com.pl
www.swiatnadziei.org

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2016-2018 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Elwira Zacharska