Wydarzenie towarzyszące wystawie indywidualnej Marty Nawojczyk Szlaczkowy świat Marty

Data wydarzenia: 27.04.2021 - 17:00

Kiedy: wtorek 27 kwietnia 2021
Gdzie: www.youtube.com/watch?v=O7gJkdVneZw

W związku z sytuacją epidemiologiczną zmuszeni byliśmy po raz kolejny przenieść wydarzenie towarzyszące wystawie Szlaczkowy świat Marty do rzeczywistości wirtualnej.

Tematami wydarzenia towarzyszącego wystawie były twórczość Marty Nawojczyk, zaprezentowana na wystawie Szlaczkowy świat Marty, oraz występ Igora Gawlikowskiego, który wykonał improwizowaną kompozycję muzyczną inspirowaną rysunkami i malarstwem Marty.

Po występie odbyła się dyskusja, której osią była z jednej strony twórczość/prace artystów, z drugiej język sztuki, który pozwala komunikować się twórcom ponad granicami dyscyplin, technik oraz dziedzin sztuki, a tym bardziej ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności.

Moderatorem wydarzenia była Agata Saraczyńska – historyk i krytyk sztuki, związana z niezależnym środowiskiem kultury we Wrocławiu. Dziennikarka publikująca zarówno w prasie codziennej, jak i w kulturalnej, autorka programów radiowych i telewizyjnych poświęconych sztuce, designowi, dziedzictwu narodowemu i edukacji artystycznej. Od ponad dekady związana ze Stowarzyszeniem Świat Nadziei i Galerią ArtBrut.

Gościem specjalnym był Igor Gawlikowski – gitarzysta, kompozytor, eksperymentator, autor muzyki do sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Współzałożyciel i członek interdyscyplinarnej grupy Karbido. Z Galerią i Pracownią ArtBrut współpracował już przy poprzednich projektach.

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą:
PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2019–2021 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne