Trudno Serce Okłamywać - wydarzenie towarzyszące wystawie Agnieszki Kołodziejczyk A Serce – to Sztuka!

Data wydarzenia: 04.11.2021 - 16:00

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Agnieszki Kołodziejczyk A Serce – to Sztuka!.

Kiedy: Czwartek 4.11.2021, godz. 16:00–18:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46a, Wrocław

 

Podczas wydarzenia odbędzie się spotkanie i rozmowa o Sercu, naszym wewnętrznym motorze i źródle emocji. Gościem spotkania będzie Małgorzata Ludwińska – praktykująca lekarka anestezjolog i akupunkturzystka, starająca się połączyć w swoich medycznych działaniach wiedzę medycyny zachodniej z mądrością wielowiekowej medycyny Wschodu.

W spotkaniu uczestniczyć będą opiekun artystyczny wystawy Jacek Zachodny i artystka Agnieszka Kołodziejczyk.

Będziemy mówić o sercu jako jednym z najważniejszym organów naszego ciała, jak również o jego wymiarze symbolicznym – jako źródle emocji w kontekście medycyny i filozofii dalekowschodniej. Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytania, dlaczego nie możemy okłamywać swojego serca, jak ważne są harmonia i równowaga w naszym życiu oraz czy i jak może nam w tym pomóc sztuka.

W ramach wydarzenia odbędzie się także zakończenie i podsumowanie akcji towarzyszącej wystawie – Sercowy Artbook. Aby się w nim znaleźć, wystarczy w godzinach otwarcia Galerii i Pracowni ArtBrut przyjść na wystawę i zapozować do polaroidowego portretu na tle sercowej mandali Agnieszki Kołodziejczyk oraz odpowiedzieć na pytanie: A serce – to...?

Serdecznie zapraszamy.

 

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach i zasadach związanych z epidemią COVID. Więcej informacji na stronie głównej Galerii i Pracowni ArtBrut.

 

Więcej o wystawie

 

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2019–2021 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Trudno Serce Okłamywać - wydarzenie towarzyszące wystawie Agnieszki Kołodziejczyk A Serce – to Sztuka!