Wydarzenie towarzyszące wystawie Jakuba Plączkowskiego PTOKWCUGU

Data wydarzenia: 11.10.2022 - 16:30

Kiedy: wtorek 11 października 2022, godz. 16:30
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

 

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie z Jakubem Plączkowskim i muzykiem jazzowym Piotrem Damasiewiczem. Panowie opowiedzą między innymi o tym, jak się poznali i jaki wpływ na kreatywność Jakuba Plączkowskiego miała przyjaźń, która zrodziła się między twórcami. Poznamy też tajniki relacji artystycznych, jakie łączą rysownika i muzyka. Moderatorką spotkania będzie Katarzyna Kaczorowska, wrocławska dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. W wydarzeniu weźmie też udział opiekun artystyczny wystawy Jarosław Słomski.

Podczas spotkania odbędzie się ponadto krótki koncert Piotra Damasiewicza.

Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, pedagog, podróżnik i kurator międzynarodowych platform muzycznych. Założyciel inicjatywy koncertowo-wydawniczej L.A.S., której celem oprócz samego wydawania muzyki jest propagowanie sztuki i muzyki poprzez wspólne jej doświadczanie na linii słuchacz-muzyk, artysta-widz.

Jakub Plączkowski – wrocławski twórca i rysownik związany od kilku lat z Galerią i Pracownią ArtBrut. W jego pracach absurdalny humor miesza się z realnymi krajobrazami i zdarzeniami. Oryginalna kolorystyka i industrialny pejzaż towarzyszą wyrazistym bohaterom jego rysunków.

Po zakończeniu wydarzenia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z opiekunem artystycznym wystawy Jarosławem Słomskim i Jakubem Plączkowskim.

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ROKU 2022 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Jakub Plączkowski, Jazz w pociągu Ślązak