Global warning / Globalne ostrzeżenie – wydarzenie towarzyszące wystawie Katinki Kaskeline OUT OF THE DARK

Data wydarzenia: 05.07.2022 - 16:00

Kiedy: wtorek 5.07.2022, godz. 16:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

 

Galeria ArtBrut we Wrocławiu zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie Katinki Kaskeline OUT OF THE DARK. W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie z Anastazją Jarodzką pt. Global warning / Globalne ostrzeżenie.

Tematem spotkania będzie antropocen, czyli najnowsza, wciąż nieoficjalna epoka geologiczna, cechująca się znacznym wpływem człowieka na ekosystem. Zachodzące zmiany szkodzą nie tylko środowisku, ale mają znaczący wpływ na nas samych. Objawiają się dosłownym przekształceniem planety, wywołując katastrofalne skutki również dla ludzi: potrzebę migracji, susze, wojny o wodę i o zasoby. Temat ten w wielu aspektach można zauważyć na obecnej wystawie OUT OF THE DARK berlińskiej artystki Katinki Kaskeline. Niezwykle wrażliwa na społeczne wstrząsy i wydarzenia w swoich pracach odnosi się do dramatycznego kryzysu migracyjnego na Morzu Śródziemnym, wzroście nastrojów nacjonalistycznych na świecie, a kruchość i niestabilność pojedynczego człowieka łączy z wrażliwością społeczeństw, świata zwierząt, całej natury.

Anastazja Jarodzka – urodzona w roku 1992 we Wrocławiu. W 2015 roku obroniła dyplom z malarstwa na wrocławskiej ASP. Obecnie doktorantka w macierzystej uczelni. W 2014 roku zdobyła Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Artystka wizualna, tworzy wielkoformatowe instalacje, wykorzystując głównie materiały z recyklingu.

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ROKU 2022 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Global warning / Globalne ostrzeżenie – wydarzenie towarzyszące wystawie Katinki Kaskeline OUT OF THE DARK