ART CRU W ARTBRUT - wystawa twórców związanych z Galerie ART CRU Berlin

Data wydarzenia: 19.05.2018 - 18:30

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórców związanych z Galerie ART CRU Berlin pt. ART CRU w ArtBrut.
Heidi Bruck, Betty Feix, Paul Gewinner, Katinka Kaskeline, Peter Padburin-Thomys, Oskar Zaumseil

Opiekun artystyczny wystawy: Barbara Idzikowska

Wernisaż: sobota 19 maja 2018, godz. 18:30 (Noc Muzeów we Wrocławiu)

Wystawa otwarta do piątku 27 lipca 2018

Galeria ArtBrut
Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej
Wrocław, ul. Ruska 46A

 

ART CRU w ArtBrut – wystawa, którą Galeria ArtBrut otwiera swoje podwoje dla Galerie ART CRU Berlin i wybranych przez nią artystów.

Wystawa anonsuje wzajemne odkrycie się dwóch pokrewnych miejsc na mapie Europy: w Berlinie i we Wrocławiu. Zbliżyło ich oddanie współpracy z twórcami kręgu sztuki outsider art i art brut oraz przekonanie, że prace tworzone przez ich artystów są ważną częścią sztuki współczesnej.

Spotkanie to, będące przejawem zaciekawienia – niczym przysłowiowe odbicie w lustrze – stwarza szansę do refleksji nad dotychczasowymi działaniami i z pewnością poszerza spektrum doświadczeń. Jest aktem otwarcia się na NOWE, zarówno artystów, jak i działające od dziesięciolecia obie galerie.

Galerie ART CRU Berlin ulokowana jest w samym centrum sceny artystycznej Berlina i należy do "Regionalnego Stowarzyszenia Berlińskich Galerii". Uczestniczy w najważniejszych europejskich targach sztuki outsiderów, wielokrotnie brała udział w targach POSITIONS podczas Berlin Art Week oraz w Art Karlsruhe i Outsider Art Fair w Paryżu. Galerię wspiera Stowarzyszenie PS-Art eV Berlin (Psycho-Social-Art), które jest siecią różnych instytucji psychospołecznych.

Na wystawie znajdziemy prace następujących artystów: Heidi Bruck – rysunki; Betty Feix oraz Paul Gewinner – notatniki/pamiętniki; Katinka Kaskeline – malarstwo, rysunki i kolaże; Peter Padburin-Thomys – malarstwo; Oskar Zaumseil – grafika.

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2016-2018 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

ART CRU W ARTBRUT - plakat