Wydarzenie towarzyszące wystawie POZA TABU V. PODSUMOWANIA

Data wydarzenia: 11.12.2018 - 16:00 do 12.12.2018 - 15:45

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie POZA TABU V. PODSUMOWANIA, prezentującej twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut.

Kiedy: wtorek 11 grudnia 2018 r., godz. 16:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

Moderatorzy wydarzenia: Jacek Zachodny – opiekun artystyczny wystawy – oraz Paweł Jarodzki – artysta, współtwórca Grupy Luxus, były dyrektor artystyczny BWA we Wrocławiu, prowadzi pracownię multimediów i pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP.

Podczas spotkania będziemy się zastanawiali, jak praca twórcza i osobista kreacja przekładają się na codzienność, jakość życia, sposób odczuwania i odbiór świata. Będzie to też rozmowa o sensie i istocie działalności takiego miejsca, jakim jest Pracownia i Galeria ArtBrut, oraz o jej dalszych losach i przyszłych kierunkach działania. W związku ze zbliżającym się 10-leciem Galerii ArtBrut poruszymy również temat, jak można artystycznie świętować rocznice i obchodzić jubileusze.

W trakcie wydarzenia planowane jest ponadto oprowadzanie po wystawie przez autorów prac oraz opiekuna artystycznego.

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2016–2018 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Piotr Rymko, bez tytułu, obiekt, 2018