POZA TABU V. PODSUMOWANIA - wystawa twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut

Data wydarzenia: 29.11.2018 - 17:00 do 30.11.2018 - 16:45

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut:
Joanna Golachowska, Marcin Guźla, Piotr Jeruzel, Jakub Kluczny, Agnieszka Kołodziejczyk, Jacek Kröle, Kamil Łyjak, Grzegorz Naskręcki, Marta Nawojczyk, Andrzej Niedźwiecki, Bartosz Runiewski, Piotr Rymko, Wanda Sidorowicz, Daniel Stachowski, Krzysztof Tarnowski, Mateusz Tatarczyk, Maciej Tryniszewski, Dawid Wasieczko, Elwira Zacharska, Mateusz Ziomek

Opiekun artystyczny wystawy: Jacek Zachodny

Wernisaż: czwartek 29 listopada 2018, godz. 17:00

Galeria ArtBrut
Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej
Wrocław, ul. Ruska 46A

 

Zbliża się 10-lecie działalności Galerii i Pracowni ArtBrut. Dla twórców związanych z galerią i pracownią był to czas eksperymentów, artystycznych ewolucji, nauki badania siebie samych, nawiązywania niełatwego dialogu ze światem, reagowania na jego zmiany i wydarzenia. Jednocześnie twórcy odważnie wędrowali w głąb krain swoich pragnień, myśli i lęków. W swoich pracach zdradzali nam czasem najskrytsze tajemnice, niełatwe do wypowiedzenia prawdy, ukryte sekrety. Dzielili się swoimi światami.

Wystawa Poza Tabu V dotyka nieuchronnie tematu czasu. Ciągły jego upływ może skłaniać do podjęcia próby jego powstrzymania. W celu urealnienia siebie patrzymy wstecz, porównujemy, przypominamy sobie, kim byliśmy i co myśleliśmy, w którym kierunku wędrowały nasze myśli i czyny. Sięgamy po „kiedyś”, żeby zobaczyć „dziś”. Podsumowanie to trudny proces, stawiający, oprócz pytania o czas, pytanie o sens naszych wysiłków i dokonań. Jednak dla niektórych twórców podsumowania wydają się nieistotne. W tym obszernym temacie miesza się przecież przeszłość z teraźniejszością, a „dziś, tu i teraz” wydaje się najwidoczniej bardziej interesującym tematem.

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2016-2018 finansowanego przez Gminę Wrocław.

POZA TABU V. PODSUMOWANIA - plakat POZA TABU V. PODSUMOWANIA - plakat
POZA TABU V. PODSUMOWANIA - zaproszenie POZA TABU V. PODSUMOWANIA - zaproszenie

Materiały promocyjne

Kamil Łyjak, Zwycięstwo nieuznane, rysunek, 2017