INNI – SZTUKA SAMODZIELNOŚCI – wydarzenie towarzyszące wystawie INNI

Data wydarzenia: 14.11.2018 - 16:00 do 15.11.2018 - 15:45

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie INNI, prezentującej twórców związanych z Galerią Art Brut w Lublinie.

Kiedy: środa 14 listopada 2018 r., godz. 16:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

Moderatorzy wydarzenia: Maria Pietrusza-Budzyńska – założycielka Fundacji Teatroterapia Lubelska oraz Teatru Ludzi Niepełnosprawnych i Galerii Art Brut w Lublinie, Justyna Warecka – opiekun artystyczny wystawy, oraz Agnieszka Chojnacka – szefowa wrocławskiej Galerii i Pracowni ArtBrut. W trakcie wydarzenia zapraszamy do dyskusji na temat procesu usamodzielniania osób niepełnosprawnych dzięki aktywności artystycznej, m.in. na przykładzie działalności Teatru Ludzi Niepełnosprawnych (od 1996 r.) i Galerii Art Brut z Lublina (od 2013 r.).

Wiele osób z niepełnosprawnościami umysłowymi poprzez intensywne zaangażowanie w teatr, rozwijanie talentów plastycznych czy aktywne uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych podejmuje nowe wyzwania, przełamuje bariery i obawy zarówno własne, jak i otoczenia. Czy aktywność artystyczna osób niepełnosprawnych to droga ku samodzielności, integracji, skutecznej terapii, rozwoju społecznego i zawodowego, a wręcz rehabilitacji społecznej?

Zapraszamy do dyskusji i wzajemnej inspiracji!

Więcej o wystawie

Materiały promocyjne

Norbert Góźdź, instalacja do spektaklu, 2012 (fot. Andrzej Olechnowski)