Pytania o odpowiedzi - wydarzenie towarzyszące wystawie BICIA CIOSY

Data wydarzenia: 06.07.2023 - 17:00

Kiedy: czwartek 6 lipca 2023 od godz. 17:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A/102, Wrocław

 

Wystawa BICIA CIOSY odnosi się do form literackich i prac tekstowych w sztuce art brut i outsider art.

W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie z twórcami art brut i outsider art, którzy wzięli udział w wystawie, oraz wrocławskimi poetkami, poetami, artystkami i artystami reprezentującymi różne środowiska literackie. Wspólnie porozmawiamy o tym, czym jest dla nich twórczość. Jaka pora roku jest najlepsza do pisania? A pora dnia? Co najlepiej zjeść przed pisaniem wiersza? A co po? Zapraszamy do literackiego okrągłego stołu, gdzie wymienimy się doświadczeniami. Wierzymy, że znajdziemy właściwie pytania, a może i odpowiedzi.

Podczas spotkania będzie można także poznać teksty twórczyń i twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut i posłuchać ich.

W programie planowana jest również kolektywna gra w literackiego Wybornego Trupa (ulubioną grę surrealistów), gdzie kolektywnie spróbujemy stworzyć wspólne teksty.

Spotkanie poprowadzą opiekunka artystyczna wystawy Emilia Konwerska i Marcin Czerwiński (Plaża (sie ś)ciemnia).

W wydarzeniu udział potwierdzili również: Karolina Kapusta, Kamil Kawalec („Zakład”), Ewa Jarocka, Adrian Tujek, Victor Ficnerski (Papier Ścierny), Anna Adamowicz, Konrad Góra (wydawnictwo Papierwdole).

Zakładamy spontaniczny charakter wydarzenia. Jesteśmy otwarci na akcenty muzyczne, elementy performatywne i burzliwe dyskusje.
 
Emilia Konwerska: literaturoznawczyni, publicystka, kuratorka, poetka. Publikowała między innymi na łamach „Gazety Wyborczej”, „Nowego Obywatela” i „Vogue”. Współpracuje z „Krytyką Polityczną”. Jako kuratorka Galerii Dobra w Olsztynie zorganizowała ponad 20 wystaw. W 2021 roku nakładem wydawnictwa Papierwdole ukazała się jej debiutancka książka poetycka pod tytułem 112, za którą została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i wyróżniona w konkursie na najlepszy debiut roku 2022 – Złoty Środek Poezji. Wiersze publikowała między innymi w magazynie „Łałok”, „Stronie Czynnej” i „Dwutygodniku”.

Marcin Czerwiński: poeta, wykładowca uniwersytecki, założyciel i przez wiele lat redaktor naczelny czasopisma artystyczno-literackiego „Rita Baum”, organizator spotkań performerskich Noc Performerów i teatralno-literackich Plaża (sie ś)ciemnia.
 
Więcej o wystawie

Zrealizowano w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ROKU 2023 współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Pytania o odpowiedzi - wydarzenie towarzyszące wystawie BICIA CIOSY