Wydarzenie towarzyszące wystawie REL-A(K)CJE - wystawie twórców i twórczyń związanych z autorską pracownią Małgorzaty Rel

Data wydarzenia: 13.04.2023 - 16:30

Kiedy: czwartek 13 kwietnia 2023 od godz. 16:30
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

 

W ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie w pierwszej części wysłuchamy koncertu malowanego dźwiękiem pt. „SALWA PANTA REL” artysty i muzykoterapeuty Tomasza Niewiadomego. W drugiej części odbędzie się spotkanie przyjaciół, znajomych i rodziny Małgorzaty Rel, którzy będą opowiadać o różnorodności jej działań, w tym również o jej autorskiej pracowni. Moderatorem wydarzenia będzie dziennikarka Katarzyna Kaczorowska, a w spotkaniu wezmą udział opiekunki artystyczne wystawy Basia Starzyńska i Małgorzata Niemczyk oraz artyści biorący udział w wystawie.

Tomasz Niewiadomy (Organic Art Syntony) – artysta muzykoterapeuta-pedagog. Jeden z pionierów w naszym kraju, który za sprawą archaicznych instrumentów świata (w tym gongi/misy) łączy profilaktykę i terapię dźwiękiem z graniem estradowym. Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich. Prowadzi pracownię muzykoterapii przy Stowarzyszeniu „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Prywatnie, ze szkolnej ławki i wspólnych działań, przyjaciel Małgorzaty Rel.

Katarzyna Kaczorowska – wrocławska dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”.

 

Więcej o wystawie

 

Zrealizowano w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ROKU 2023 współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Aleksander Kienc, PIKNIK RODZINNY, obraz na płótnie, 2020-2021