WOLNOŚĆ. Działanie Artystyczne - Galeria ArtBrut I Teatr 21

Data wydarzenia: 05.07.2016 - 16:00 do 17:30

WOLNOŚĆ
Serdecznie zapraszamy na spotkanie i wspólne działania artystyczne twórców Galerii ArtBrut oraz aktorów Teatru 21 towarzyszące wystawie "Czy wolność?…" prezentowanej obecnie w Galerii.

5 lipca 2016, godz. 16:00-17:30 Ul. Ruska 46 A, Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej oraz podwórko i mural pod oknami Galerii.

Aktorzy Teatru 21, twórcy i przyjaciele Galerii ArtBrut oraz zgromadzona publiczność zostaną zaproszeni do wspólnego odkrywania znaczeń i sensów tkwiących w literach składających się na słowo "wolność". Skróty, anagramy, kalambury, homonimy - będzie to artystyczna gra słowami i literami, której efekty staną się częścią muralu Galerii ArtBrut.

Wtorkowe spotkanie będzie powiązane tematycznie z dwoma wydarzeniami: wystawą „Czy wolność?…” zrealizowaną w Galerii ArtBrut oraz akcją performatywną „Pesach to święto wolności” zorganizowaną przez Teatr 21 we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Moderatorkami działań będą Dominika Jeżewska, opiekun artystyczny wystawy "Czy wolność?...oraz Justyna Sobczyk, założycielka i reżyserka Teatru 21.Teatr 21 zaprezentuje dwa spektakle: „Upadki. Odcinek 2” oraz „Klauni czyli o rodzinie. Odcinek 3” podczas tegorocznej - dwunastej edycji BraveFestival.

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2016-2018 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne