OpenHUB Europe: Po.rozumienie, Über.einkommen, Under.standing

Data wydarzenia: 02.09.2016 - 18:00 do 25.09.2016 - 23:45

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza

Serdecznie zapraszamy na miedzynarodowe wydarzenie artystyczne pn. Po.rozumienie.

Galeria ArtBrut bierze udział w międzynarodowym projekcie artystycznym OpenHUB Europe, w ramach którego organizuje wydarzenie artystyczne, pod nazwą Po.rozumienie, Über.einkommen, Under.standing

PROGRAM 2.09.2016

18:00 – Wernisaż, MiserArt
18:30 – Performance „Different voices“, wystąpia Emanuele Scataglini, Barbara Rosenberg, Serena Malacco oraz performance „I love Volk“ Anny Müller, MiserArt

PROGRAM 3.09.2016

14:00-15:30 – Otwarty panel dyskusyjny, Galeria ArtBrut
18:00 – Wernisaż, Galeria ArtBrut
18:30 – Performance Michała Bujnickiego „Droga Pani Masayo S.“, Galeria ArtBrut

 

Projekt OpenHUB Europe realizowany jest w ramach programu Kreatywna Europa/Creative Europe – programu Komisji Europejskiej, wspierającego sektory kultury i kreatywne w latach 2014-2020.

Współorganizatorem Po.rozumienia jest Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Wydarzenie artystyczne Po.rozumienie jest współfinansowane ze środków Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Organizator

Stowarzyszenie Świat Nadziei i prowadzona przez nie Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej.

Kuratorzy

Alicja Grabarczyk, Andrea Hilger, Barbara Idzikowska, Barbara Rosenberg, Jacek Zachodny.

Artyści

Michał Bujnicki, Equinozio, Joanna Golachowska, Marcin Guźla, Piotr Jeruzel, Agnieszka Kołodziejczyk, Ludwig Kuckartz, Kamil Łyjak, Anne Müller, Andrzej Niedźwiecki, Marta Nawojczyk, Piotr Rymko, Wanda Sidorowicz, Daniel Stachowski, Detlef Schweiger, Mateusz Tatarczyk, Maciej Tryniszewski, Dawid Wasieczko, Claire Stragier, Elwira Zacharska

Termin realizacji

2-25 września 2016, Wrocław

Miejsca

  • Galeria ArtBrut, ul. Ruska 46A, Wrocław
  • MiserArt, ul. Cybulskiego 35A, Wrocław

Partnerzy OpenHUB Europe

Partnerzy wydarzenia artystycznego Po.rozumienie

Główny cel projektu OpenHUB Europe stanowi stworzenie interdyscyplinarnej platformy współpracy w dziedzinie sztuki współczesnej pomiędzy małymi i średnimi organizacjami europejskimi. Opierać ma się ono na rozwoju zawodowym pracowników placówek artystycznych i kulturalnych, jak i społeczności w których funkcjonują. Jego założeniem jest włączanie we wspólne działania artystyczne zarówno artystów sprawnych jak i tych z niepełnosprawnością. Działanie zasadza się jednocześnie na wymianie doświadczeń z ekspertami z różnych dziedzin, jak i dążeniu do integracji społecznej i partycypacji poprzez zaangażowanie lokalnej publiczności oraz odbiorców różnych dziedzin sztuki. Program opiera się na wspólnych transdyscyplinarnych wydarzeniach artystycznych. Każde z nich odbywa się w innym mieście, kraju, środowisku. Każde jest przygotowywane na zadany temat, w procesie komunikacji.

Artyści związani z Galerią ArtBrut brali udział w rezydencjach artystycznych i wystawach w Dreźnie oraz w Mediolanie.

Po.rozumienie

Wystawa eksploruje tytułową ideę Porozumienia przyglądając się zarówno relacjom, które się na nim opierają, jak i tym, w którym go brakuje. Od ogólnego pojęcia, funkcjonującego w wymiarze społecznym i politycznym do dosłownego znaczenia tego słowa, które wyraża się w sposobie realizacji projektu opnHUB Europe. Jednym z poziomów rozpatrywania tytułowego hasła jest faktyczna, jednostkowa wymiana między współpracującymi ze sobą artystami. Działalność Galerii Art Brut opiera się na idei współpracy między uznanymi już artystami.

obecnymi w instytucjonalnej sferze sztuki z tymi narażonymi na wykluczenie społeczne. Wyjście poza ściany przestrzeni galeryjnych poprzez realizację części działania w Miser Art -strefie kultury w labiryncie wykluczenia, przestrzeni kulturalno-artystycznej dla osób bezdomnych jest z kolei próbą dotarcia do lokalnych społeczności przez spotkanie się na wspólnym gruncie. Po.rozumienie stanowi też podstawę realizacji niniejszego projektu: jednym z jego założeń była współpraca przedstawicieli instytucji o zróżnicowanych profilach artystycznych i zajmujących się różnymi rodzajami działalności. Ostatnia z czterech wystaw, organizowana we Wrocławiu, stanowić będzie zatem swego rodzaju podsumowanie i ewaluację wspólnych działań.

Więcej: http://www.openhub-europe.eu/

Zestawy do tłumaczenia otwartego panelu dyskusyjnego 3 września zostały udostępnione dzięki uprzjmości Agence Gemra
Sets for translation of panel discussion were made ​​available thanks to the courtesy of Agence Gemra.

Agence Gemra

Agencja Gemra jest nastawiona na kompleksową obsługę tłumaczeniową klientów korporacyjnych oraz instytucji publicznych. Jesteśmy jedną z wiodących agencji na polskim rynku tłumaczeń konferencyjnych. Posiadamy też bogate doświadczenie w tłumaczeniach pisemnych w zakresie różnych dziedzin, a nasz dorobek liczy setki tysięcy przetłumaczonych stron. W naszej pracy łączymy sprawność i elastyczność działania typową dla niewielkiej organizacji z wysokim profesjonalizmem i unikalnym doświadczeniem starannie dobranego zespołu blisko 1000 tłumaczy z Polski i innych krajów.

Agence GEMRA has been active on the translation and interpreting market since 1992. From the very beginning, we have been providing corporate clients with comprehensive translation and interpreting services, and later expanded our customer base with public administration, local administration and European Union bodies. We are a leading agency on the Polish conference interpreting market. Our activities combine efficiency and flexibility with high professionalism distinctive for a small organisation and unique experience of our hand-picked team of nearly 1,000 interpreters and translators from Poland and other countries.

Agence Gemra
ul. Rakowiecka 32a/40
02-532 Warszawa
tel./fax: (22) 408 37 15
tel.: 601 265 994
www.gemra.pl

Materiały promocyjne