O ogóle. Fale wszędzie 2

Data wydarzenia: 08.05.2013

Otwarcie wystawy 8.05.2013 w ramach 15. Biennale Sztuki Mediów WRO – Pioneering Values/Odkrywanie wartości we Wrocławiu.

Biennale WRO to pierwszy i największy w Polsce międzynarodowy przegląd sztuki mediów, prezentujący od roku 1989 dzieła tworzone współczesnymi środkami kreacji i komunikacji. W szeregu wystaw i prezentacji ukazuje różnorodne gatunki i języki sztuki współczesnej, w tym wideoart, instalacje, performansy/koncerty multimedialne, projekty interaktywne i sieciowe, a także zjawiska kultury partycypacyjnej, tzw. social media.

15. jubileuszowe Biennale WRO 2013 Pioneering Values/Odkrywanie wartości, przygotowywane w kontekście 50-lecia sztuki elektronicznej, podejmuje kwestię jakości artystycznych i kulturowych powstałych i ciągle powstających na gruncie sztuki nowych mediów.

Biennale przedstawia dzieła zarówno renomowanych, jak i młodych, niejednokrotnie debiutujących artystów polskich i zagranicznych, zapraszanych lub zgłaszających swe najnowsze projekty, powstałe w ciągu ostatnich 2 lat.

www.wro2013.wrocenter.pl

 

Projekt Centrum Sztuki WRO i Stowarzyszenia Świat Nadziei/Galerii ArtBrut, przedstawiający twórczość podopiecznych Świata Nadziei.

Wystawa prezentująca wideo oraz fotografię powstała w ramach projektów kuratorskich prowadzonych w Centrum Sztuki WRO ze studentami kierunku Mediacja Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.