KADRY CODZIENNOŚCI – AUTENTYZM I INTUICJA W FOTOGRAFII. Wydarzenie towarzyszące wystawie CICHE LUSTRO

Data wydarzenia: 27.06.2024 - 16:30

Kiedy: czwartek 27 czerwca 2024, godz. 16:30
Gdzie: Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław (domofon 1)

 

W ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie twórców związanych z Galerią i Pracownią ArtBrut CICHE LUSTRO zapraszamy na spotkanie z Karoliną Ćwik i Grzegorzem Stadnikiem, którzy zajmują się fotografią.

Grzegorz Stadnik zaprezentuje społeczny projekt fotograficzny o nazwie Portret Przedmieścia. Udostępnia przypadkowym mieszkańcom Przedmieścia automatyczne aparaty na film, dzięki którym tworzą oni osobistą opowieść o miejscu, w którym żyją.

Projekt Karoliny Ćwik pt. Don’t look at me jest intymną opowieścią o cienkiej granicy pomiędzy całkowitym spełnieniem i bezgraniczną miłością a bólem i wyrzeczeniami w macierzyństwie. Jest pytaniem artystki, gdzie kończy się kobiecość, a zaczyna macierzyństwo.

W drugiej części spotkania odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych gości, opiekuna artystycznego wystawy Wojciecha Chrubasika oraz artystów biorących udział w wystawie. Rozmowa dotyczyć będzie autentyzmu i intuicji w procesie tworzenia fotografii i jej jednoczesnej zdolności do podejmowania tematów społecznych.

Moderatorką spotkania będzie Katarzyna Kaczorowska, wrocławska dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka” i aktywistka społeczna.

Karolina Ćwik – artystka wizualna, fotografka. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Na podstawie własnych doświadczeń bada przenikające się kobiece tożsamości: matki, córki, artystki. Prace Karoliny pokazywane były zarówno w Polsce, jak i za granicą. Laureatka wielu prestiżowych nagród oraz kilkukrotna stypendystka.
www.karocwik.com/bio

Grzegorz Stadnik – artysta fotograf, który od ponad dekady zajmuje się fotografią artystyczną. Angażuje się w animację społeczności lokalnej w Centrum na Przedmieściu oraz jest autorem projektu fotograficznego Portret Przedmieścia. W jego zdjęciach widać szacunek i otwarte podejście do fotografowanych ludzi i przedmiotów.
www.instagram.com/grzegorz_stadnik/

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W ROKU 2024 współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Elwira Zacharska, Zdrowie, 2015