Wydarzenie towarzyszące wystawie indywidualnej Kamila Łyjaka Ludzie i rzeczy

Data wydarzenia: 21.10.2020 - 16:00 do 22.10.2020 - 15:45

Galeria i Pracownia ArtBrut serdecznie zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie indywidualnej Kamila Łyjaka Ludzie i rzeczy.

Kiedy: środa 21 października 2020, godz. 16:00
Gdzie: na antenie Radia Wrocław Kultura / link: https://www.radiowroclawkultura.pl

Spotkanie nawiązujące do tematyki prac Kamila Łyjaka – artysty związanego z Galerią i Pracownią ArtBrut od 2016 roku.

Podczas audycji na antenie Radia Wrocław Kultura będziemy rozmawiać o pracach Kamila, który z zadziwiającą precyzją i wnikliwością rejestruje elementy codzienności. W swojej pracy używa cienkopisów i flamastrów, dokumentując przedmioty, którymi się otacza, bliskie mu miejsca oraz wszystkie te sprawy, które na co dzień zaprzątają mu głowę. Kamil jest również autorem cyklu portretów przedstawiających jego przyjaciół i rodzinę. Pracując, z niezwykłą drobiazgowością tworzy zagęszczone i wielowarstwowe prace.

O twórczości Kamila, ale i też o tym, co sprawia, że artyści i artystki czerpią inspirację do pracy z codzienności, porozmawiają gościnie audycji Iwona Ogrodzka – kuratorka wystawy – oraz Zofia Małkowicz-Daszkowska – socjolożka, współautorka publikacji Miejsca codzienności i badaczka związana z Archiwum Badań nad Życiem Codziennym.

Więcej o wystawie

W związku z sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy się przenieść nasze wydarzenie na platformę internetową. Spotkanie odbędzie się przez Skype’a na antenie Radia Wrocław Kultura i dostępne będzie online na żywo pod adresem: https://www.radiowroclawkultura.pl/.

Link do odsłuchania audycji online: TUTAJ

Wideo z audycji: TUTAJ

Gospodarzem programu jest Maciek Przestalski.

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2019–2021 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne

Wydarzenie towarzyszące wystawie indywidualnej Kamila Łyjaka Ludzie i rzeczy