Wenus we mgle – wszyscy jesteśmy nadzy – wystawa indywidualna Aleksandra Kienca

Data wydarzenia: 12.03.2020 - 17:00 do 13.03.2020 - 16:45

Szanowni Państwo,

pomimo konieczności odwołania wernisażu w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wystawa Wenus we mgle – wszyscy jesteśmy nadzy zaistniała i jest obecna w przestrzeni Galerii i Pracowni ArtBrut. Zapraszamy bardzo do oglądania dokumentacji z wystawy i uczestniczenia online w wydarzeniach z nią powiązanych. Zachęcamy do śledzienia naszych stron internetowych i mediów społecznościowych.

Zarząd Stowarzyszenia Świat Nadziei

 

Wystawa otwarta do 24 kwietnia 2020

Galeria ArtBrut
i Pracownia Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej
ul. Ruska 46A, Wrocław

Opiekunka artystyczna wystawy: Małgorzata Rel

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie: TUTAJ

Aleksander Kienc (ur. 1971) mieszka i pracuje we Wrocławiu. Pisze wiersze i scenariusze, odlewa medale z cyny, rzeźbi w gipsie, tworzy biżuterię, ale głównie rysuje. W jego pracach zauważalna jest przede wszystkim fascynacja ludzkim ciałem, jego bryłą, konturem i nagością. Diana, Łuczniczka, Wenus wstydzi się, Temida czy Kobieta z dzbanem to niektóre tytuły rysunków Aleksandra, w których autor zwierza się nam z fascynacji ludzkim ciałem, a szczególnie kobiecym kształtem. Zwielokrotnione linie w przeważającej gamie szarości powodują, że stajemy wobec pełnych dynamiki rysunków o niepowtarzalnej wyobraźni ich autora.

Aleksander Kienc jest czynnym uczestnikiem zajęć w Stowarzyszeniu „Ostoja”, działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami, gdzie swoją twórczością kilka lat temu zwrócił uwagę artystki Małgorzaty Rel, prowadzącej tę pracownię.

Małgorzata Rel – absolwentka Wydziału Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie w Zielonej Górze – magister sztuki. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością. Organizatorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych prac plastycznych osób z niepełnosprawnością we wrocławskich bibliotekach, w galeriach w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Lublinie i we Wrocławiu oraz w muzeach w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Zainteresowania badawcze: podmiotowość osób niepełnosprawnych intelektualnie w sztuce.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2019–2021 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Wenus we mgle - sen Aleksandra, opowiadanie, 2020_Venus in the mist - Aleksander’s dream, story, 2020 Wenus we mgle - sen Aleksandra, opowiadanie, 2020_Venus in the mist - Aleksander’s dream, story, 2020

Materiały promocyjne

Wenus we mgle – wszyscy jesteśmy nadzy – wystawa indywidualna Aleksandra Kienca – plakat