Wydarzenie towarzyszące wystawie Improwizacja, interpretacja – współtworzenie

Data wydarzenia: 25.10.2019 - 15:00 do 26.10.2019 - 14:45

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Improwizacja, interpretacja – współtworzenie twórców związanych z Galerią Odlot z Łodzi.

Kiedy: piątek 25 października 2019 r., godz. 15:00–17:00
Gdzie: Galeria ArtBrut
Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej
ul. Ruska 46a, Wrocław

Program:

  1. Spotkanie i rozmowa z opiekunką artystyczną wystawy Anną Dyrką-Brzozowską oraz twórcami przedstawionych prac.
  2. Projekcja wideo etiud pantomimicznych wykonanych przez artystów, których prace są prezentowane na wystawie.
  3. Dyskusja z Anną Dyrką-Brzozowską, autorką nowatorskiego programu dla osób z głębszym upośledzeniem intelektualnym na temat jego realizacji w kontekście przedstawionej wystawy oraz etiud.

Moderatorem wydarzenia będzie Beata Cyperling współtworząca Stowarzyszenie Dom na Osiedlu.

Przed wydarzeniem o godz. 14:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie przez opiekunkę artystyczną wystawy Anną Dyrkę-Brzozowską oraz twórców przedstawionych prac.

Anna Dyrka-Brzozowska – stworzyła i od roku 1993 prowadzi w Łodzi „Dom na Osiedlu” – autorski program przystosowawczy do życia i pracy w społeczeństwie dla osób z głębszym upośledzeniem intelektualnym. W 2002 roku program został wpisany do rejestru UNESCO jako najlepszy projekt dotyczący osób niepełnosprawnych w Polsce. W roku 2015 był nominowany do nagrody Prezydenta RP i znalazł się w Witrynie Obywatelskiej jako dobra praktyka realizująca Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.

Więcej o wystawie

Wystawa realizowana jest w ramach zadania publicznego pod nazwą: PROWADZENIE GALERII ARTBRUT I PRACOWNI AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-KULTURALNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ I ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI W LATACH 2019–2021 finansowanego przez Gminę Wrocław.

Materiały promocyjne