Wystawa prac z kolekcji Galerii ArtBrut

Data wydarzenia: 08.05.2015 do 17.05.2015

Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a,
50-020 Wrocław

Wstęp wolny
Wystawa dostępna w godzinach otwarcia kina.

W przestrzeniach DCF-u na czas festiwalu zagoszczą prace z kolekcji Galerii ArtBrut. Będzie je można podziwiać w nietypowych lokalizacjach w całym kinie.

Art Brut to wszelkie formy sztuki tworzonej nieprofesjonalnie i spontanicznie przez osoby bez wykształcenia artystycznego, często dotknięte chorobą psychiczną, przez szeroko rozumianych prymitywistów, nierzadko z tzw. marginesu społecznego. Sztuka ta określana jest także mianem Outsider Art.

Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej prowadzone we Wrocławiu od początku 2009 roku przez Stowarzyszenie Świat Nadziei integrują społecznie i aktywnie promują twórczość osób niepełnosprawnych i osób z zaburzeniami psychicznymi, a także zwracają uwagę na problemy, z którymi zmaga się ta grupa społeczna. Będąc przestrzenią twórczych działań i spotkań, prezentacji artystycznych oraz promocji przedsięwzięć miasta na rzecz osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami psychicznymi, stały się ważnym wrocławskim miejscem integracji poprzez sztukę. W roku 2013 Galeria ArtBrut otrzymała za swoją działalność nagrodę kulturalną WARTO Gazety Wyborczej – Wrocław

Materiały promocyjne

Wystawa prac z kolekcji Galerii ArtBrut - plakat