Recital chopinowski Gracjana Szymczaka

Data wydarzenia: 10.05.2014 - 18:00 do 11.05.2014 - 17:45

W sobotę 10 maja 2014 roku o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w ramach projektu Wrażliwi na młody talent odbył się koncert charytatywny. Intencją koncertu było wsparcie Stowarzyszenia Świat Nadziei oraz prowadzonych przez nie Galerii ArtBrut i Pracowni Aktywizacji Społecznej i Zawodowej. Z recitalem chopinowskim wystąpił Gracjan Szymczak.

Po koncercie odbyła się sprzedaż i prezentacja dzieł sztuki ofiarowanych Klubowi Kiwanis Wratislavia przez znanych artystów wrocławskich. W holu przy Sali Teatralnej Galeria ArtBrut zaprezentowała prace swoich twórców.

„Służyć dzieciom na świecie” to motto Kiwanis International – światowej organizacji wolontariuszy oddanych poprawie świata. Nazwa Kiwanis pochodzi z języka Indian i oznacza „pomóż innym przy pomocy swoich umiejętności”. Główna siedziba znajduje się w Indianapolis (USA). Ponad 8 tysięcy klubów, 265 tysięcy wolontariuszy z 96 krajów, to dzisiejszy Kiwanis International. Obecnie jedna z największych na świecie organizacji pożytku publicznego powstała w 1915 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej szeroka działalność skupia się przede wszystkim na pomocy oraz rozwoju dzieci i młodzieży na całym świecie.

Materiały promocyjne