Kiedy serce śpi budzą się potwory

Data wydarzenia: 28.10.2011 do 19.11.2011

Wystawa Mateusza Ziomka i Oli Opalińskiej

Finisaż: 10 listopada 2011
Wystawa od 28 października do 19 listopada 2011
Galeria ArtBrut

Wyjątkowe pod względem kolorystyki, pełne energii prace Mateusza Ziomka to głównie wielkoformatowe olejne obrazy na płótnie oraz rysunki na papierze i kartonie. Pracom artysty towarzyszyły prace jego mamy Oli Opalińskiej. Prezentacja prac syna i matki umożliwiła przedstawienie ciekawej, artystycznej dokumentacji ich wspólnej ścieżki życiowej i twórczej.

Chociaż ich prace znacząco się od siebie różnią, matka i syn wspólnie pracują i tworzą. Mateusz od najmłodszych lat dzieli z matką pasję i pod jej okiem rozwija swój talent. Jest również nieodłącznym towarzyszem jej cotygodniowych podróży z Tarnobrzegu do Wrocławia, gdzie Aleksandra Opalińska studiuje zaocznie na IV roku malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych. Po wielu latach przerwy postanowiła wrócić na uczelnię i ukończyć przerwane kiedyś studia.

Samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna.

„My, Mateusz i Ola, syn i matka. Mateusz – od kilku lat nieformalny adept malarstwa. Ola – studentka IV roku malarstwa ASP we Wrocławiu. Wspólnie, chociaż każde na swój sposób, żyjąc i malując, staramy się, aby nie usnęły nam serca. Wierzymy, że to, co robimy, może mieć jakiś udział w tym, żeby i serca innych nie usnęły, przecież wszystko jeszcze będzie...”

Ola Opalińska

Materiały promocyjne

Kiedy serce śpi budzą się potwory - zaproszenie na wernisaż
Kiedy serce śpi budzą się potwory - zaproszenie na finisaż